Tetova sot radhitet e dyta me raste të reja COVID 19 pas Shkupit

Advertisment

Ndryshe nga fundjavat e kaluara, këtë fundjavë infektimet e reja nuk kanë pësuar ulje. Kështu në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 1 853 testime të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 428 kanë rezultuar pozitivë.

Përqindja e të prekurve krahasuar me testet mbetet e lartë, 23 për qind. Po ashtu gjatë ditë së sotme kanë ndërruar jetë 10 pacientë, ndërsa janë shëruar vetëm 128. Numri i rasteve aktive në vendin tonë është 5555.

Reklame

Pas Shkupit i cili prin me 200 raste sot Tetova eshtwe qyteti i dyte pas saj me 30 raste te reja.

 

Во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје…

Gepostet von Венко Филипче am Sonntag, 18. Oktober 2020