Thaçi në Hagë, gruaja e ish-presidentit largohet nga Prishtina

Advertisment

Bashkëshortja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Lumnija ka vendosur të largohet nga banesa në të cilën jetonte me ish-kreun e shtetit. Mësohet se ajo ka vendosur që të largohet nga kryeqyteti i Prishtinë, është nisur drejt fshatit Burojë të komunës së Skënderajt.

Ish-zonja e parë e vendit duket se ka vendosur që të jetojë me prindërit e Thaçit deri në përfundim të procesit gjyqësor. Sot Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzën për ish-kreun e UÇK-së, Hashim Thaçi, i cili bashkë me Kadri Veselin dhe bashkëluftëtarë të tjerë akuzohen për krime lufte.