Thaçi takim lamtumirës me Timonie (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot takoi ambasadorin e Francës në vend, Christian Thimonier.

“Në këtë takim përshëndetës me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadorit, në shenjë falenderimi për kontributin e vazhdueshëm të Ekselencës së Tij, Christian Thimonier në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Partia Demokratike Shqiptare i ndau mirënjohje duke e falenderuar për veprimtarinë e zhvilluar në funksion të forcimit të marrëdhënieve me shtetin e Francës dhe mbështetjen drejt rrugës Euro-Atlantike.”, thuhet në njoftimin e PDSH.

Reklame

Nga kjo parti kanë thënë se ambasadorit Thimonier i kanë uruar shëndet dhe sukses në sfidat e reja.(INA)

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot takoi ambasadorin e Francës në vend, Christian Thimonier.

Deklarata e përbashkët pas takimit miqësor mse kryetarit të PDSH-së z. Menduh Thaçi dhe E. T. Christian Thimonier.

Deklarata e përbashkët pas takimit miqësor E lamtumirës mes kryetarit të PDSH-së z. Menduh Thaçi dhe E. T. Christian Thimonier.

Gepostet von Partia Demokratike Shqiptare am Freitag, 9. Oktober 2020