Ti me Vuçiçin vetëm s*ks nuk keni bo’/ Postoi statusin e Rexhep Qoses, gazetari i drejtohet ashpër Ramës

Pas ripostimit të statusit të Rexhep Qoses nga Edi Rama, në të cilin thuhej se disa media në Kosovë (T7 & Gazeta Express) po propagandonin me të madhe kundër Shqipërisë, ka reaguar edhe gazetari i njohur Berat Buzhala, drejtori i T7 dhe Gazetës Express.

Me tone të ashpra dhe ironi, përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në ‘Facebook’, Buzhala shkruan se pas Qoses, edhe Rama po godet median T7 dhe gazetën express, duke e ofenduar më tej dhe akuzuar si pasardhës i Popoviçit apo Enver Hoxhës.

Reklame

Postimi i plotë e Buzhalës

Edhe Edi Rama po na godet neve te T7’shit dhe Gazetes Express si pro serb dhe anti shqiptar.

Ça te thote vllai? Ti me Aleksander Vucicin vec sex nuk keni bo ende, edhe pse nuk jam i sigurt. Ti nuk je as me pak e as me shume pervec nje pasardhes besnik i linjes Mugosha, Popovic, Enver Hoxha….

Pse more bir nuk e kcejshe kufinin e me ardhe me luftu ne Kosove, meqe aq shume e don kete vend? Kur po them me luftu po mendoj me luftu ne anen tone, jo ne anen e serbeve.

Cka kokni çu peshe keshtu?

Na vec website kemi, nuk kemi arme nukleare. As droge nuk mbjellim. As banda nuk kemi. Do djem e çika te reja qe ju rrine m’i kry edhe ju kallxojne shqiptareve cfare hajnash jeni.

Calmate Edvin, calmate. A ka shoqata te gazetareve?