Tjetër lëkundje e fortë e tërmetit në Shqipëri, vijon paniku

58

Është regjistruar një tjetër lëkundje e tërmeti në afërsi të Tiranës në orën 9 e 26 minuta.

#

Mësohet se tërmeti ka qenë më magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe kjo krijuar panik te qytetarët.

Gjithashtu, sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në Vorë dhe thellësia e lëkundjeve ishte 5 kilometra.

 

Kujtojmë se tërmeti shkatërrues që goditi vendin më 26 nëntor la pas 52 të vd ekur si dhe mbi 700 të pla gosur e dhjetëra banesa të kthyer në gërmadha.