Tmerrohen serbët, flamuri shqiptar shfaqet në Cetinje (VIDEO)

Advertisment
HTML Image as link

Nacionalistët malazezë organizuan një protestë të mërkurën në mbështetje të shtetësisë së Malit të Zi, që po cenohet nga serbët e mbështetur nga Rusia, në mesin e flamujve malzez ishte edhe flamuri shqiptar.

Një miting kundër Kishes Serbe u organizua sot në Cetinje, nga Kisha Malazeze, raporton RTV Cetinje.

Reklame

Qytetarët malazezë brohorisnin në miting “Ne do të mbrojmë Malin e Zi këto ditë nga armiqtë” dhe “Rroft Mali i Zi”.

Mediat serbe raportuan së në mesin e flamujve ishte dhe flamuri shqiptar

Video: