Tr agjedia në Bullgari, ndizen qirinj për vi ktimat edhe në Tiranë (FOTO)

Edhe pse në Shqipëri nuk pati zyrtarisht ditë zie për tragjedinë që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 46 pasagjerë, shumica shqiptarë, në Tiranë mbrëmjen e sotme u ndezën qirinj në një kend të sheshi “Skënderbej”.

Disa qytetarë u grumbulluan në shenjë respekti për viktimat e kësaj tragjedie. Autobusi u përplas me mbrojtëset anësore dhe më pas shpërtheu në flakë. Autoritetet po hetojnë ngjarjen e rëndë. Deri më tani thuhet se gjithcka u shkaktua nga një gabim njerëzor i shoferit.

Reklame