Tragjike në Francë, 1 417 të vdekur në një ditë

Në 24 orët e fundit, Franca ka shënuar një nga rekordet më të errët të pandemisë së kornavirusit, 1,417 viktima.

Sipas të dhënave zyrtare 11,059 persona janë konstatuar si raste të reja.

Aktualisht në Francë ka 109,069 të prekur nga koroavirusi i ri, 10,328 nga të cilët kanë ndërruar jetë ndërsa 19,337 janë shëruar.

Franca bëhet kështu vendi i katërt në botë me më shumë të prekur dhe viktima nga pandemia pas SHBA, Italisë dhe Spanjës. /Opinion.al