Tragjike: Po ktheheshin nga puna, aksidenti i rëndë u merr jetën dy personave, babë dhe bir

72
#

Dy të vd.ekur dhe një i pl.agosur rëndë është bilanci i një ak.sidenti tr.agjik në autostradën e Mediterraneo, në provincën e Salerno, Itali.

Mësohet se vi.ktimat ishin dy persona babë dhe bir nga Siçilia, të cilët po ktheheshin në shtëpi pasi kishin mbaruar punën.

Nuk dihet identiteti i personave, por nga hetimet bëhet me dije se personat ishin punëtorë, dhe gjatë kthimit nga puna dyshohet se shoferi ka humbur kontrollin e makinës për shkak të një përgjumjeje, raportojnë mediat italiane.