Tre policë në Maqedoni rezultojnë pozitiv me koronavirus

Në Maqedoni janë shënuar së paku edhe tre raste të reja me koronavirus. Bëhet fjalë për tre efektiv të policisë, informon Alsat.

Me tre rastet e fundit numri i të prekurve nga virusi korona në vend shkon në 139 prej të cilëve një tashmë është shëruar kurse dy kanë ndërruar jetë,

një grua 57 vjeçe nga Kumanova dhe një burrë 63 vjeçar nga Dibra.