Turqia dhe Rusia arritën marrëveshje për Idlibin

Turqia dhe Rusia arritën marrëveshje për Idlibin

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin sot në Moskë pas bisedimeve disaorëshe arritën marrëveshje për zgjidhjen e krizës në provincën siriane Idlib, bëri të ditur sonte gazeta turke “Sabah”.(koha.mk)