Turqia dhuron 7 400 komplete uniformash për ushtrinë e Maqedonisë

Advertisment
HTML Image as link

Ushtria e Maqedonisë pajiset me 7 400 komplete të reja uniformash Gortex, si donacion nga Turqia, shkruan Alsat.

Dorëzimi i donacionit është paralajmëruar për mesditën e sotme në kazermat në Ilinden,

Reklame

në prani të ministres së Mbrojtjes Radmila Shekerinska dhe ambasadorit të Republikës së Turqisë, Hasan Mehmet Sekizkok.