Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë

jë tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës rihter ka goditur disa minuta më parë Turqinë dhe Iranin.

Lëkundjet e tokës, me epiqendër shumë pranë kufirit shtetëror mes dy vendeve, është ndjerë në disa qytete duke shkaktuar panik te banorët.

Reklame

Deri tani nuk raportohet për dëme në njerëz dhe materiale, ndërsa kujtojmë se më pak se një muaj më parë Turqia u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 6,8 ballë që la pas dhjetëra të vdekur e qindra të lënduar.