Turqia g oditet nga tërmeti me magnitudë 7.0

Një tërmet me magnitudë 7.0 i shkallës rihter raportohet të ketë rënë para pak minutash në Turqi.

Tërmeti sapo ka rënë dhe akoma nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra apo nëse ka dëme.
Per detaje me te hollsishme do te ju njoftojme ne vazhdim