U infektua me koronavirus, Lube Boshkovski shtrohet në Klinikën Infektive

Kryetari i partisë “Të Bashkuar për Maqedoninë” dhe ish ministri i punë të Brendshme, Lube Boshkovski, mbrëmë është pranuar në Klinikën Infektive në Shkup për shkak të gjendjes së rënduar me koronavirus.

Klinika Infektive nuk jep detaje për gjendjen e tij shëndetësore nuk jepen, por mediat në gjuhën maqedonase shkruajnë, se gjendja e gjendja shëndetësore e Boshkovskit është e komplikuar.

Reklame

Boshkovski ka rezultuar pozitiv me Kovid 19 javën e kaluar dhe këtë e ka bërë vetë publike.

Ai kishte bërë testin sepse i nevojitej që të udhëtonte drejt Kroacisë, por ka rezultuar se është i infektuar./Gazeta LAJM