Urime të shumta për kryetarin e FFM-së Muhamed Sejdini

Advertisment
HTML Image as link

Që nga vitit 2019 u bë historike kur një shqiptar u vu në krye të FFM-së.

Muhamed Sejdini është presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë.

Reklame

Dhe pas fitores ku Maqeonia e Veriut shënoi urimet e shumta kanë qënë për drejtimin e Federatës nga kryetari i saj Muhamed Sjedini.

Maqedonia e Veriut dje arriti të fitojë si mysafirë i Gjeorgjisë me rezultat 1-0, në finalen e Play-Off-itë të Ligës së Kombeve.

Me këtë fitore të drejtuar nga Sejdini Maqedonia e Veriut e ka siguruar një biletë për në kampionatin evropian “EURO 2020”, ku do të jetë në mesin e 32 kombëtareve më të mira të kontinentit të vjetër.