Vajza 18 vjeçare nga Kosova privohet nga liria në Tetovë

Advertisment

Të martën në ora 21 e 35 minuta policia e Maqedonisë ka arr estuar një vajzë 18 vjeçare nga Kosova.

Siç informon MPB, ajo është arr estuar në rrugën “Ilindenska” në Tetovë.

Reklame

Policia paralajmëron se vajza me iniciale L.M. është arr estuar për shkak se në Maqedoni është futur në mënyrë ilegale dhe ka qëndruar ilegalisht.

Pas procedurave të nevojshme administrative, vajza do të kthehet në Kosovë.