Vazhdon numri i madh i rasteve të reja me COVID 19 në Maqedoni, ja sa të infektuar shënohen sot

Advertisment

Në 24 orët e fundit janë kryer 1648 teste dhe 383 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

Shkup 201 ,Kumanovë 11 ,Shtip 21 ,Prilep 20 ,Tetovë 8 ,Struga 5 ,Veles 9 ,Manastir 12 ,Ohër 4 ,Kavadarci 7 ,Gostivar 6 ,Gjevgjeli 8 ,Strumica 20 ,Kriva Palanka 6 ,Radovish 7
Kochani 7 ,Probistip 3 ,Berovë 5 ,Valandovo 4 ,Vinica 1 ,Dellçevë 4 ,Sveti Nikole 5
Kërçova 4 ,Resen 2 ,Negotinë 3

Reklame

7 persona nderruan jete në spital, pacientë nga Kumanova (63), Tetova (69), Gjevgjelia (67), Shkupi (51), Kavadarci (60) dhe dy pacientë nga Manastiri (60 dhe 79).

Во последните 24 часа се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 201-…

Gepostet von Венко Филипче am Sonntag, 11. Oktober 2020