Vd ekja tra gjike e vëllait të deputetes shqiptare (FOTO)

50

Kanë dalë të tjera detaje në lidhje me ak sidentin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së shtunës në tunelin e Elbasanit, ku humbi jetën Elton Maçolli, vëllai i deputetes së PS-së Blerina Gjylameti.

Report tv mëson se 37 vjeçari po lëvizte me një shpejtësi rreth 140 km/h në tunel, duke e tejkaluar ndjeshëm shpejtësinë e lejuar prej 80km/h. Si pasojë e shpejtësisë së madhe, i riu ka humbur kontrollin në një moment dhe ka goditur një kamion që po lëvizte në rrugën e saj në korsinë tjetër.

Ashtu siç dhe pamjet tregojnë, makina është copëtuar e gjitha dhe fatke qësisht i riu ka gjetur vd ekjen.

Pas goditjes mjeti tip ‘Seat’ është përfshirë nga flakët (makina ishte modifikuar me një impiant gazi), ndërsa të parët që kanë ndërhyrë kanë qenë zjarrfikësit e tunelit. Fat keqësisht asgjë s’mund të bëhej