Vëllau i Beg Rizajt reagon lidhur me deklaratat e Malishevës për “Lagjen e Trimave” (VIDEO)

Advertisment

Ramiz Rizaj, vëllai i dëshmorit të UÇK-së, Beg Rizaj përmes një postimi në facebook i ka dërguar një porosi Muhamet Krasniqit – komandant Malisheva, pas deklaratave të tij në emisionin Top Story të transmetuar mbrëmë në Top-Channel lidhur me ngjarjet e 9 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Ja postimi i plotë origjinal i Ramiz Rizaj:

Reklame

“Muhamet Krasniqi (Malisheva), Me ke detyruar te shkruj rreth deklarimeve tuaja , deklaratat qe i ke para dhe gjate procesit gjygjesor nuk ti kam marre parasysh shum ,se kam shpresuar qe do te ju lirojn . Por gjygji perfundoj e ti nuk u ndale me intervista ,se pari ne KTV e tash edhe ne Top Channel rreth disa ndodhive ne luftimet e Kumanoves.

Ti e din shum mirë kur ka pas armëpushim dhe ti e ke telefonuar Ali Ahmetin ,ti je dorzu i pari ne grupin e dytë ,e jo Begu e Mirsadi te cilet kane dal ne shtëpinë tjetër (ndertesen) kan vazhduar luftimet dhe kan vrare polic maqedonas ,pervec asaj qe ceket aty rreth policit shqiptar ,pra ose trego realitetin ose mendojë bën nder të mos flasesh fare rreth Begut ,sepse i ka pas 5 femij ,ka familje e të pavertetat jane të rënda të ndêgjohen ,mos ja lekund eshtrat ,sepse ata jane heronjë qe luftuan deri ne frymen e fundit !!!

Mjaftë me pallavra ,duke i shtremberu faktet, duke insistu edhe tek te tjeret qe te flasin dicka qe ne realitet nuk ka ndodhur ,ka pasur deklarata totalisht te paverteta edhe ne gjykat ,kinse Begun e Mirsadin i kemi pa ne polici ,jo aty jo ketu ,nese osht ashtu duhet te jepni argument e jo pallavra e fjalt t’kota per interesa kushedi se çfare !!!
Kerkoje prej teje ,leje Begun te qete ne amshim ,e ti merru me trimerin tende !!!