Vendi i punës që paguhet 20 mijë euro në muaj, por që askush nuk e dëshiron

Advertisment
HTML Image as link

Një punë që për shumë nga ne do të dukej si një mundësi e shkëlqyer, mesa duket nuk është e tillë për personat e Zelandës së Re.

Bëhet fjalë për të punuar si mjek në Tokoroa, një vend pranë Auckland në Zelandën e Re. Fshati ka rreth 13,500 banorë dhe është rreth 130 milje në jug të Auckland.

Reklame

Dhe nuk ka pak përfitime. Bëhet fjalë për rreth 20 mijë euro në muaj, pa punë gjatë natës, e as në fundjavë, me qira të vogël, katër ditë pune, 12 javë pushim në vit.

Për momentin mjeku që punoj atje është Alan Kenny, i cili po përpiqet që të gjejë zëvendësuesin e tij, por prej 4 muajsh asnjë person nuk është interesuar në këtë vend pune.