Vesa Luma mesazh serbëve: Mësoni gjuhën shqipe, nëse nuk mësoni dot historinë

Vesa Luma ka reaguar sërish.

Këngëtarja e njohur, Vesa Luma është një nga përkrahëset e nismës kundër “Apple”, për vendosjen e Kosovës në hartë, por duket se kjo ka ndikuar në nxitjen e ndjekësve të saj serbë të cilët kanë shkruar komente negative ndaj saj.

Reklame

Më pas ajo ka pranuar komente tejet negative nga ta mirëpo Vesa nuk është mjaftuar me kaq dhe ua ka mbyllur gojën të gjithëve.

“A din si eshte puna…une muj me punesu dikon me nejt gjithe diten tu ju blloku raportu, ama fillimisht du mi ja bo botes me dije cfare rrace jeni JU…ju vazhdoni… Google translate nese doni me marr vesh (ose ma mire, mesojeni gjuhen shqipe, pse jo.. eshte nje nder gjuhet ma te vjetra ne bote”, ka shkruar këngëtarja pranë një postimi i cili i ‘godet’ direkt serbët.