Shënohet vi ktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri (video)

Shënohet vi ktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri.

Pacientja 73 vjeçare e konfirmuar me COVID 19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë nga komplikacionet e rënda,

Reklame

si pasojë e disa sëmundjeve bashkëshoqëruese kardiake dhe pulmonare.

73 vjecarja vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese dhe 5 ditë ka qenë e shtruar në spitalin e Durrësit pa u kontrolluar nëse është e sëmurë edhe nga koronavirusi.

Kjo do të thotë se ka mundësi që nga 73 vjeçarja të jenë infektuar edhe shumë mjekë dhe pacientë tjerë.