Momenti kur Merkel sa nuk ia h oqi pallton Erdoganit (VIDEO)

Ditë më parë në Gjermani janë takuar lider të ndryshëm botërorë, të cilët kanë bisedua rreth gjendjes në Libi

Kancelaria gjermane Angla Merkel dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Guterres, kanë pritur në Berlin, liderët nga e gjithë bota, të cilët biseduan rreth gjendjes në Libisë, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Por ajo çfarë ka rënë në sy nga ky takim është, momenti i arritjes së Erdoganit në Berlin, teksa pritet nga kancelaria gjermane Merkel.

Pas përshëndetjes dhe shtrëngimit të duarve, siç e donë zakoni, bëhet një foto nga mikpritësi, që në këtë rasti ishte Merkel dhe Guterres, ku për një moment Erdogan vendos ta largoj pallton, dhe për një moment Merkel për pak sa nuk ia zgjatë duar që t’ia heq.

Në videon e më poshtme mund ta shihni me qartë.