VIDEO/ Qytetari vrapon si në maratonë për t’i shpëtuar policit, efektivin e lë fuqia në mes të rrugës

Prej disa ditësh, i gjithë vendi ndodhet në “shtetrrethim” për shkak të koronavirusit, i cili ka shkaktuar dy viktima dhe ka infektuar 89 persona në të gjithë Shqipërinë.

Dy ditë më parë, Rama njoftoi se ditën e diel do të pezullohet çdo lëvizje dhe aktivitet në të gjithë vendin.

Reklame

Mirëpo ka pasur dhe nga ata qytetarë që i kanë thyer rregullat e vendosura, duke vendosur në rrezik personat e tjerë, pasi mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e koronavirusit është qëndrimi në shtëpi.

Një prej tyre është edhe një qytetar në Tiranë, video e të cilit ka bërë xhiron e rrjetit.

Siç shihet në video, sapo përballet me praninë e një punonjësi policie, ai ia “kris me të pesta”, duke e shmangur me lehtësi atë, pasi ai nuk arrin që ta kapë.

“Gjendja e luftës”, qytetari vrapon si në maratonë, për t’i shpëtuar policit…

Gepostet von Të Paekspozuarit – TPZ.AL am Sonntag, 22. März 2020