Vildane Zeneli flet për sfidat shëndetësore të prindërve të saj (VIDEO)

Këtë të shtunë e ftuar për Prive, ishte Vildane Zeneli.

Ajo rrëfeu disa gjëra që publiku nuk i ka dëgjuar më parë – periudhat më të vështira të jetës së saj.

Reklame

Së pari si fëmijë përjetoi luftën në Kosovë ku më pastaj familja u shpërngulën në Amerikë, ku edhe atje përjetoi një nga sulmet terroriste më të kobshme të historisë amerikae, ‘11 shtatorin’.

Disa nga periudhat më të vështira për të ishin edhe problemet shëndetësorë të prindërve të saj. Nëna e saj ishte diagnostifikuar me kancer, dhe babai i saj i më vonë kishte pësuar sulm në zemër ku qëndroi me muaj të tërë, i lidhur me aparate suportuese për jetë.

Ndiqni të plotë rrëfimin e saj në videon e mëposhtme. /Prive.al