Virusi Korona ndal debutimin e su lmuesit te Junajtedi

Mançester Junajtid në merkaton e dimrit forcoi radhët e saj me angazhimin e sulmuesit të Shanghai Shenhuas, Odion Igalo.

Mirëpo su lmuesi Nigerian ende nuk ka debutuar për Djajtë e Kuq, ndërsa arsyeja kryesore për këtë virusi Korona.

Reklame

Drejtuesit e klubit nga Mançesteri po zbatojnë të gjithë hapat derisa të sigurohen se 30 vjeçari nuk është i prekur nga virusi vde kjeprurës.

Lojtari nuk është lejuar të stërvitet normalisht me skuadrën dhe për pasojë është stërvitur i vetëm në palestër dhe pasi të kalojnë 14 ditë, do të vërtetohen nëse su lmuesi është i pastër.

Vetëm pas kësaj hapësire kohore, Igalo mund të bashkohet dhe të japë kontributin e tij në skuadër.