Vladimir Putin uron shqiptarët, mesazhi i veçantë i Presidentit rus

Advertisment

Me rastin e Ditës së Flamurit Presidentit Rus z. Vladimir Putin i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Shqipërisë z. Ilir Meta.

“I nderuar zoti President, pranoni urimet e sinqerta me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë, Ditës së Flamurit. Jam i bindur se zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t’u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona dhe tërë kontinentit Evropian. Ju uroj shëndet dhe suksese, ndërsa të gjithë bashkatdhetarëve Tuaj – lumturi dhe prosperitet.

Reklame

Me respekt, Vladimir Putin”.