Vuçiç publikon dokumentin: Syri i fundit para marrëveshjes historike

Teksa nga momenti në moment pritet të nënshkruhet marrëveshja historike mes Kkosovës dhe Serbisë, presidenti Aleksandër Vuçiç publikon dokumentin e marrëveshjes.

Ky është “Syri i fundit para firmës”.

Reklame

Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes do të bëhet në ‘Dhomën Roosevelt’ e cila ndodhet në pjesën perëndimore të Shtëpisë së Bardhë, raporton Gazeta Express.

Pas nënshkrimi të marrëveshjes, presidentin amerikan Donald Trump do t’i presë në takim trepalësh, kryeministrin Avdullah Hoti dhe presidentin Aleksander Vuçiq në zyrën ovale.