Vuçiq: Nëse Trump fiton, do të jetë më e lehtë për Serbinë

Nëse Donald Trump qëndron në Shtëpinë e Bardhë, kjo do të ishte më mirë për Serbinë. Kështu mendon presidenti serb, pa treguar përse.

Aleksandër Vuçiq po ka dëshirë që Donald Trump ta fitojë edhe një mandat.

Reklame

Me Trump-in president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, presidenti i Serbisë thotë se shteti i tij e ka më të lehtë.

“Nuk besoj në ndryshime të mëdha në politikën amerikane, por besoj në ndryshime të vogla, të cilat më pas kanë rëndësi të madhe për Serbinë”, ka deklaruar Vuçiq, në një intervistë për Kurir, njofton Insajderi.

Serbia dhe populli serb kishin festuar edhe fitoren e parë të biznesmenit Trup në zgjedhjet e kaluara presidenciale./Insajderi.com