Zaev premton: Në mandatin e ardhshëm rrogën minimale do ta bëjmë 300, mesataren 600 euro

Kreu i Lidhjes Social Demokrate duke prezantuar programin për Qeverisjen e ardhshme ka premtuar rritje të reja të rrogave, raporton Tv21.

Ish kryeministri Zaev ka thënë se nëse për dy vite e gjysmë ka arritur rritje rekorde të rrogave, në mandatin e ardhshëm do të angazhohet dhe do të punojë që rroga minimale në vend të jetë 300 euro kurse mesatarja 600 euro.

Reklame

Zaev përpos kësaj ka thënë se do të rritjen e pensioneve./TV21/