Zaev: Shilegov është favorit për Qytetin e Shkupit

Kryeministri Zaev, në një dalje për media komentoi edhe për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë.

Zaev u tha gazetarëve se kreu aktual i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov është favorit për Qytetin e Shkupit.

“Zgjedhjet lokale janë për personalitete, Shilegov është njëri nga favoritët dhe këtë e kam treguar para disa muajve”.

Ditë më parë edhe Shilegov paralajmëroi se do të rikandidoj edhe për një mandat./TV21