Zagrebi goditet nga një tërmet i fuqishëm, shqiptari rrëfen tmerrin (VIDEO)

Vetëm një ditë pas karantinimit të Kroacisë nga rreziku i përhapjes së virusit COVID-19, një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë. Është ende jodefinitive fuqia e tërmetit, mirëpo sipas njoftimit të parë të Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 7 kilomenta në veri të Zagrebit.

Sipas të dhënave thellësia e tij ishte 10 kilometra dhe ka ndodhur rreth orës 6.20 të mëngjesit