Zekolli ka një porosi deri tek Zaevi

Analisti politik, Arsim Zekolli, përmes rrjetin social Twitter, ka akuzuar ish kryeministrin Zaev se po tenton përsëri të pronlogojë zgjedhjet, përcjell Express.

Ai ka shkruar se Zaev së pari me NATO-n dhe Spanjën e tani me ligjin për PP po tenton që të shtyjë zgjedhjet nga fika e humbjes, që sipas tij, do të pësojë.

“E para ishte NATO dhe Spanja. Tani është PP. Nesër do të bëhet zhvendosja e Xha Stoilkos si një justifikim për të ikur nga zgjedhjet. Në fund të fundit, ju nuk i shtyni zgjedhjet por humbjen tuaj, që po e paralajmëroni vetë. “Zaev: Nëse nuk ka ligj për PP, parlamenti nuk do të shpërbëhet,” ka shkruar Zaev në rrjetin social Twitter./Gazeta Express/