Ziadin Sela: Ali Ahmeti dhe BDl bëhen shqiptarë të medhej kur ngelin vetëm!

Kryetari i Aleancë për Shqiptarët Ziadin Sela sonte ishte mysafir i gazetares Arta Tahiri në emisionin Rruga Drejt Alsat M

Kreu i ASH-së duke komentuar zhvillimet e fundit politike, situatën me pandeminë, datën e mundshme për zgjedhjet etj, z. Sela ka deklaruar se Bdi janë shqiptarë fakultativ sepse në zgjedhje lokale sju pengon të radhiten me Lube Boshkovskin për të fituar shqiptarët, dhe ne zgjedhjet presidenciale u radhiten pas Pendarovskit, ndërsasot kur ngelen vetëm në zgjedhjet parlamentare bëhen shqiptarë të mëdhej.