Zjarri në Notre Dame/ Serbët fillojnë me teoritë konspirative: Ishte mallkim sepse varën flamurin e Kosovës

60

Një zjarr masiv përfshiu Katedralen e Notre Dame pasditen e djeshme duke shkrumbuar një pjesë të madhe të ndërtesës.

E ndërsa ende nuk dihen shkaqet e zjarrit por mediat serbe kanë filluar teoritë konspirative të cilat bëjnë fajtore… Kosovën.

Sipas mediave serbe, zjarri përfshiu Katedralen e famshme të Notre Dame vetëm gjashtë muaj në të u var edhe flamuri i Kosovës.

 

“Shteti i rremë as që mori pjesë në luftë dhe as që njihet si shtet. Megjithatë, francezët vendosën t’i nderonin duke u varur flamurin në Katëdrale. E gjithë bota u shokua,”-shkruajnë mediat serbe.