Zv.Ministri i Kulturës e la në shi”? Lajçi porosi ASH-së: S’është mirë të spekuloni! (Foto)

Artisti i madh Kosovar, Cun Lajçi para disa ditëve ka qendruar në Maqedoninë e Veriut për të shituar dhe promovuar librat e tij. Lajçi ngeli i knaqur nga mikpritja që ia bënë, Shkupi, Tetova dhe Gostivari dhe i falenderoi ata për interesimin për librat e tij. Ai takoi edhe zv/ministrin e kulturës, Sedat Sulejmani e cili e priti zyrtarisht në zyrën e tij.

Edhe pse disa portale opozitare të afërta spekuluan se zv/ministri Sulejmani “e ka lënë në shi të pres Cun Lajçin”, doli të jetë e pa vërtetë. Vet Lajçi nëpërmjet një komenti në Facebook ka hedhur poshtë këto zëra, duke i quajtuar “spekulime për interesa politike”.

Reklame

Ja sqarimi i plotë i artistit të madh, Cun Lajci;