Zvicra shton edhe disa vende të reja në listën e karantinës

Shteti zvicëran shpesh shton dhe zbret vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit
Zvicra ka azhurnuar listën e saj të detyrueshme të karantinës efektive më 17 maj, duke shtuar disa vende ndërsa heq të tjerët, duke përfshirë disa zona të Italisë dhe Austrisë.
Disa vende janë shtuar në listën e karantinës së detyrueshme të Zvicrës.

Këtu përfshihen Kosta Rika, Gjeorgjia, Irani, Kolumbia, Letonia, Moldavia dhe Mongoli.
Rajoni i Basilicata i Italisë është shtuar gjithashtu në listë.

Reklame

Disa zona janë gjithashtu tani jashtë listës, pasi janë hequr në 6 maj.
Vendet e Armenisë, Bosnjë / Hercegovinës, Bullgarisë, Greqisë, Jordanisë, Kosovës, Libanit, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut, San Marinos, Republikës Çeke dhe Ukrainës janë hequr nga lista, shkruan The Local, përcjell albinfo.ch.

Rajonet e Emilia Romagna, Friuli dhe Toskana në Itali së bashku me Burgenland, Carinthia, Austria e Poshtme dhe Vjena në Austri janë hequr gjithashtu.
Zvicra shpesh shton dhe zbret vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit.

Ndërsa në disa raste, një shtesë e re do të shpallet me efekt të menjëhershëm, në raste të tjera vendet i shtohen listës disa ditë pas njoftimit.
Në vendet që ndajnë një kufi me Zvicrën, shtohen rajone sesa i gjithë vendi. /albinfo/