Zyrtare: Data e rimeçit mes Joshuas dhe Ruiz Jr

39
June 1, 2019; New York, NY; IBF, WBA, WBO and IBO heavyweight champion Anthony Joshua and Andy Ruiz during their heavyweight championship bout at Madison Square Garden in New York City. Mandatory Credit: Mark Robinson/Matchroom Boxing UK
#

Regjistroi humbjen e vetme përballë meksikanit Ruiz, por i kushtoi me humbjen e tri titujve.

Kategoria WBA, IBO dhe IBF tash i takojnë bokserit nga Amerika Qëndrore, por Ruiz Junior do të mundohet që t’i mbajë edhe më tutje këto tituj, shkruan GazetaBlic.

Kuptohet, atij i konvenon edhe barazimi, pasi ai që pretendon titullin, në këtë rast Joshua, duhet të shënojë fitore.Para pak çastesh, u konfirmua edhe dueli i rimeçit. ‘Sky Sport’ shkruan se tashmë ekipet e të bokserëve kanë arritur marrëveshje që dueli i kthimit të zhvillohet në Arabinë Saudite dhe kjo të shtunën e 7 Dhjetorit 2019.