Zyrtare ndeshja Maqedoni-Kosovë luhet pa tifozë

Ndeshja e shumë përfolur mes Kosovës dhe Maqedonisë do të luhet pa tifozë.

Kështu ka vendosur Federata e Futbollit të Maqedonisë ka vendosur që ndeshja të luhet më 26 mars dhe pa praninë e publikut.

Reklame

Vendimi zyrtar ka ardhur sot nga Ministri i Shëndetësisë në vendin tonë, që për shkak mos përhapjes së koronavirusit, takimi me Kosovën si dhe çdo aktivitet tjetër sportive do të luhet me dyer të mbyllura.

“Me rekomandim të Repartit për Sëmundje Infektive, 30-të ditët e ardhshme çdo event sportiv do të zhvillohet pa praninë e Publikut”, tha mes tjerash Ministri i Shëndetësisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe. /insporti.com/