Zyrtare: Omar Imeri kalon nga Shkëndija te Antalyaspor

Advertisment
HTML Image as link

Sulmuesi anësor, Omar Imeri, ka lënë Shkëndijën për të vazhduar karrierën te klubi turk Antalyasor.

Imeri që është pjesë e Kombëtare së Shqipërisë U21, ka bërë hapin e madh në karrierë, pasi tani do të luajë në Superigën turke.

Reklame Reklamë:
Qries

Ka qenë vet klubi i Shkëndijës që e ka konfirmuar largimin e Imerit.

“KF Shkëndija publikisht falënderon Imerin për kontributin dhe përkushtimin ndaj ngjyrave kuqezi, duke i uruar shumë fat dhe suksese në të ardhmen”.

“Bashkëpunimi i mirë mes KF Shkëndija dhe Antalyaspor FC ka bërë të mundur realizimin e transferimit të Omar Imerit kontrata e të cilit skadonte në fund të këtij sezoni”.

“Omar Imeri u bashkua me Shkëndijën në verën e vitit 2018 dhe ishte pjesë e rëndësishme e skuadrës në fitimin e titullit të kampionit në sezonin garues 2018/2019”.

“Me këtë rast, KF Shkëndija publikisht falënderon Imerin për kontributin dhe përkushtimin ndaj ngjyrave kuqezi, duke i uruar shumë fat dhe sukses në të ardhmen”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/