ZYRTARE: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

Sergio Ramos do të largohet nga Real Madridi.

Sipas “El Chiringuito” dhe “Marca”, Sergio Ramos do të largohet nga Real Madridi.

Nesër kapiteni do ta bëjë zyrtar lajmin ku do të konfirmojë largimin nga “Los Blancos”.

Kontrata e tij skadon me 30 qershor dhe ai nuk do ta vazhdojë atë, sipas mediave spanjolle mospajtime kishte edhe për pagën edhe për kohëzgjatjen e kontratës.

Carlo Ancelotti nuk ka mundur ta bind mbrojtësin spanjoll për të qëndruar, edhe pse ai dëshironte qëndrimin e tij./Lajmi.net