-9.5 C
Tetovo
Monday, January 24, 2022

Stuhia e dëborës bllokon avionin shqiptar në Turqi, ja çfarë njofton...

Moti i keq me stuhi dëbore ka bllokuar në aeroportin e Stambollit avionin e kompanisë “Air Albania”. Lajmin e konfirmon vetë kompania në një...

Rrëfehet shqiptarja që futi çiftelinë në orkestrën gjermane (VIDEO)

Hava Bekteshi është një ekonomiste nga qyteti Neustadt afër Hamburgut, Gjermani. Ajo ka migruar nga Maqedonia në Gjermani, me prindërit, kur ka qenë vajzë...

Shpat Kasapi bëhet baba për herë të parë (VIDEO)

Shpat Kasapi është bërë baba për herë të parë. Këngëtari nga Shkupi dhe bashkëshortja e tij, Selvija janë bërë prindër për herë të parë, shkruan...

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë ‘bllok’ në WhatsApp

WhatsApp është një ndër aplikacionet më të përdorura në botë. Ai ofron shumë shërbime të reja për të bërë eksperiencën e përdoruesve sa më të...

Tetovë, policia aksion kundër shoferëve të dehur

Mbrëmë në orët e natës në rajonin që mbulon SPB Tetovë është ndërmarë akcion për kontroll dhe sanksionim të shoferëve që drejtojnë veturat nën...

Sipërmarrësi shqiptar në Amerikë urdhërohet t’i kthejë shtetit 64.6 milionë dollarë

Martin Shkreli, ish-drejtuesi i firmës së barnave, ‘Pharma Bro’, që ndikoi në rritjen dramatike të çmimit të një ilaçi që shpëton jetën, është përjashtuar...

MPB deklarohet për ak sidentin tragjik para “City mall” ku vdiq...

Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë sot me kumtesë për ak sidentin tragjik para qendrës tregtare “City mall” në Shkup. Një veturë në shpejtësi...

Humb jetën 24 vjeçarja nga Shkupi, u godit nga vetura duke...

Një vajzë 24 vjeçare ka humbur jetën pasi që u godit sonte nga një automjet në Shkup afër një qendre tregtare. Ajo ka kaluar rrugën...

Fundi i pandemisë pas Omicron-it? Sinjali pozitiv nga OBSH-ja

Dy vjet pas fillimit të pandemisë së koronavirusit aktualisht gjatë valës së variantit omikron po rriten gjithnjë e më shumë shpresat, se korona nga...

Ja si të pastroni sinuset nga qelbi dhe mukoza: Për dhjetë...

Sinusiti mund të shkaktojë dhimbje koke të shpeshta dhe të vazhdueshme, por edhe infeksione që përhapen shpejt dhe kanë pasoja për shëndetin. Filloni trajtimin e...

Trajtoni buzët e thata gjatë dimrit me këto produkte shtëpiake

Ajri i ndotur, dehidratimi dhe moti i thatë i bëjnë buzët e thata. Në vend që të shpenzoni për produkte bukurie, zgjidhni këto produkte...

Shkencëtarët zhvillojnë video-lojën që diagnostikon, monitoron e trajton depresionin

Shkencëtarët kanë zhvilluar video-lojëra duke përdorur teknologjinë me inteligjencë artificiale për të diagnostikuar, monitoruar dhe trajtuar depresionin. Platforma, e quajtur Thymia, synon të bëjë depresionin...

Kurti: Me kthimin e bllokut B2 në funksion po paguajmë çdo orë 50 mijë euro import më pak

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se me kthimin e bllokut B2 të termocentralit “Kosova B”...

Gjermania gati të rrisë pagën minimale 12 euro ora, Scholz: Është çështje respekti

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përsëriti të shtunën e tij se qeveria e tij është e...

Sipërmarrësi shqiptar në Amerikë urdhërohet t’i kthejë shtetit 64.6 milionë dollarë

Martin Shkreli, ish-drejtuesi i firmës së barnave, ‘Pharma Bro’, që ndikoi në rritjen dramatike të...

Dimovski: Paga minimale duhet të rritet në 18 mijë denarë

Kreu u Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë, Darko Dimovski në një intervistë për MIA thotë...

Profesionet që paguhen më së shumti në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut programuesit kompjuterik marrin pagat më të larta në vend. Të dhënat...